Étkeztetéssel kapcsolatos szabályok

Étkezési térítési díjjal kapcsolatos szabályok

Jelen szabályzat érvényes:

• lovasberényi iskola
  • vértesacsai iskola
  • lovasberényi óvoda feladatellátási helyekre járó gyermekek esetében

Az étkezés megrendelése, és a befizetés folyamata

• Minden tanév végén, majd pontosítás miatt ismételten szeptember 01. napján elkészítjük az igényfelmérést, melynek során írásban kell nyilatkozniuk a szülőknek az étkezés igényléséről, a fizetés módjáról.

Étkezés lemondásának és a távollét megszűnése utáni igénylésének szabályai

• A napi, ill. a nem állandó változtatásokat az étkezésben a szülő telefonon jelezze:

-  Vértesacsa:
          22/594-033 telefonszámon a titkárságon
          -  Lovasberény:
          22/456-015-as telefonszámon, az iskola titkárságán, illetve ha iskolás a gyermek, akkor be kell jelenteni az óvoda konyháján is a 22/456-017-es telefonszámon.
          - lovasberényi óvodánk:
          a változásokat az óvónőknek kell jelenteni személyesen, vagy a 06 70-395-908-es telefonszámon,  a további tájékoztatást a megfelelő helyeken elvégzik.

• Fontos, hogy a lemondásra kerülő napokat és a lemondani kívánt étkezéseket meg kell jelölni.
  • Amennyiben az étkezés lemondása a hiányzást megelőző napon Lovasberényben 14 óráig, Vértesacsán az adott napon reggel 08 óráig megtörténik, úgy már nem kerül kiszámlázásra az étkezés.
  • Amennyiben nem kerül a megadott időre lemondásra az étkezés, a megrendelt ételt kiszámlázzuk a hiányzás első napjára is.
  • A megrendelt és időben le nem mondott ételt a szülő elviheti, de csak kizárólag a hiányzás első napján. Ennek feltétele: telefonon jelezni kell ezt szándékot a megadott számon, és az étel elszállításához ételhordót kell biztosítani. A szülő, vagy az általa telefonon megjelölt megbízottja személyesen veheti át a konyhákon, majd viheti haza az ételt.
  • Az időben lemondott, és a helyszínről a hiányzás első napján el nem szállított ételek térítési díját jóváírjuk a következő hónapban.

Változás esetén – a hiányzás megszűnésekor - újból telefonálni kell a titkárságokra a megadott számokon. Ügyelni kell arra, hogy a hiányzás után újból igénybe venni kívánt étkezést előtte napon legkésőbb 14 óráig Lovasberényben, az adott napon reggel 08 óráig Vértesacsán jelezni kell a megadott számokon! Ellenkező esetben nem tudjuk biztosítani az étkezést a gyermeknek a visszaérkezése napjára.

Étkezés ellenőrzése

A gazdasági ügyintéző/iskolatitkár a beérkezett befizetések, és a bejelentett hiányzások alapján kitölti az aznapi étkezőkre vonatkozó étkezési ívet.

• A napközis/étkeztető pedagógus az íven szereplő diákokkal az étteremben étkezéskor ellenőrzi az étkezők létszámát.

EFOP 3.3.7-17-2017-00006